Ketum
http://ketum.anatolianrock.com
Grindcore Crustcore from izmir
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
Albüm hazır

İzmirli DeathCrust grubu Ketum İlk albümü ''Monetary Chronicles''ı
Angerepidemic records etiketiyle tüm müzikseverlerin beğenisine sunuyor.7 adet Türkçe 18 adet parçanın yeraldığı albüm tarz olarak kısaca DeathCrust olarak adlandırılabilir,Grindcore ağırlıklı hatta Hardcore-punk parçalar da dinleyenlerin kulağından kaçmayacaktır.Genel bir anlatım konseptinde olmasa dahi albüm,adıyla ilişkili olarak birçok parçada sorunların temeli olan bir materyalden,dolaylı ya da doğrudan sözediyor.
Uğruna her türlü kötülüğün,dalaverenin yapıldığı,açgözlülüğün ve doyumsuzluğun evrendeki en güçlü sembolü olan PARA!
İktidara,güce sahip olmanın temel aracı ve amacı olan para,ve sonuç olarak türlü oyunların,politikaların odağı olan şey :para..
Globalleşme zırvalığının çıkış noktası,kudretiyle devrilen yönetimler,değişen sınırlar,kaybolan yaşamlar,sömürülen uluslar..
bir yanda liberal masallar diğer yanda ince ince kurulan tezgahlar,uyuyan ve uyanması gereken bir toplum bir dünya..
Spekülatörler,para babaları,medya paronları,çok uluslu şirketlerin hegemonyası,mahvedilen dünya,
Kyoto,Soros,Irak,AB,Petrol,BOP,Ülkemiz...........ve doğal olarak biz,kendimiz...
Politik olarak değerlendirilmek istemiyoruz,olmayacağızda, yazılanlar okunanlar ve dinlenenler duygulardır ama yaşanan herşeyi,hissedilenleri bazen Türkçe bazen farklı dilde extrem müzikle anlatmak bize keyif verdi...
Albüm Ankara'da Midasın Kulaklığı stüdyolarında Erkan Tatoğlu ve Çağlar Yürüt'ün yönetiminde kaydedildi.Çok kısıtlı bir zamanda uykusuz geceler geçirildi.Sonuç olarak arzulanan Oldscool sound mümkününce elde edildi..
Merak eden herkese şimdiden afiyet olsun..

Albüm 20 Mayıs ve takip eden 1-2- hafta süresince D&R-megavizyon gibi büyük müzik marketlerin yanı sıra birçok müzik dükkanı ve metalshoplarda bulunabilecektir..

[Haberin Eklenme Tarihi: 14.05.2007]

Haberlerin Tamamı >>